WAŻNE: Informacja dotycząca sterowania temperaturą

WAŻNE: Informacja dotycząca sterowania temperaturą 

W związku z powtarzającymi  się  przypadkami nieprawidłowego  ustawienia termostatów  przez  naszych klientów prosimy zwrócić uwagę na obowiązujące reguły sterowania systemem grzewczym.

W przypadku ogrzewania podłogowego lub sufitowego jedynym prawidłowym ustawieniem termostatu jest kontrola temperatury przez sondę podłogową (F).

W przypadku ogrzewania za pomocą promienników podczerwieni kontrola temperatury powinna być ustawiona na sondę wewnętrzną termostatu (A).

W przypadku ogrzewania powierzchniowego i promiennikowego (w jednym pomieszczeniu) kontrolujemy temperaturę poprzez sondę podłogową i wewnętrzną jednocześnie (A/F)Takie same ustawienia stosujemy w przypadku korzystania z dodatkowego źródła ciepła ( np. kominek) przy zamontowanym ogrzewaniu podłogowym.

Rożnica w ustawieniach temperatur nie powinna przekraczać 1° C - w budynkach masywnych, a 2° C – w budynkach szkieletowych (np. podczas nieobecności użytkowników) .W przeciwnym razie doprowadzimy do wychłodzenia pomieszczeń.

Nieprzestrzeganie powyższych reguł może spowodować wzrost kosztów ogrzewania.

Enerbau to firma oferująca swoim Klientom alternatywne systemy ogrzewań. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2011 roku w Wąbrzeźnie. Rok później nastąpiła reorganizacja personalna firmy, która miała duże znaczenie dla rozwoju działaności. Oferta Enerbau obejmuje sprzedaż oraz montaż ogrzewania na podczerwień - fotowoltaika, promienniki, panele, folie, maty i taśmy grzewcze oraz grzejniki szklano ceramiczne. Enerbau posiada w asortymencie wszelkie akcesoria oraz narzędzia niezbędne do obsługi ogrzewania - termostaty oraz izolacje.


STRONA GŁÓWNAOFERTA | WYBRANE REALIZACJE | REFERENCJE | KOSZTY OGRZEWANIA | O NAS | KONTAKT