Elektryczne ogrzewanie podłogowe na podczerwień

Dobranie odpowiedniego systemu ogrzewania do domu jednorodzinnego jest przyszłościową decyzją. Konieczne jest wzięcie pod uwagę nie tylko kwestii związanych z kosztami – zarówno stworzenia systemu, jak i jego eksploatacji, jak i również tych dotyczących komfortu, bezpieczeństwa, ekologii oraz trwałości.

Mata grzewcza

Obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się ogrzewanie wykorzystujące energię elektryczną. Zalet tego rodzaju rozwiązania jest bardzo wiele – to niskie koszty inwestycyjne, łatwa i precyzyjna regulacja temperatury, ekologia, brak brudnych pomieszczeń, efektywność oraz energooszczędność, ponieważ nowoczesne systemy wykorzystują niewielką ilość energii, co w połączeniu z dobrą izolacją budynku daje obniżone koszty grzewcze.

OGRZEWANIE MATAMI GRZEWCZYMI

Ogrzewanie elektryczne często niesłusznie kojarzone jest z tradycyjnymi systemami grzewczymi, wykorzystującymi energię elektryczną. Charakteryzowały się one jednak nieefektywna konwekcją, w przeciwieństwie do ogrzewania na podczerwień, w przypadku którego energia przekształcana jest w ciepło w postaci fali, która ogrzewa poszczególne elementy otoczenia, takie jak podłoga, meble czy osoby przebywające w pomieszczeniu. W efekcie strata energii jest zminimalizowana.

Mata Grzewcza Elektra

Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego stosujące prąd dostępne są w wielu wersjach – warto sprawdzić przede wszystkim maty grzewcze wykorzystujące promieniowanie podczerwone. Ogrzewanie przez promieniowanie podczerwone pozwala na wymianę ciepła z zastosowaniem promieni podczerwonych jako nośnika – gdy wchodzi ono w kontakt ze ścianą, osobą czy z obiektem i nie jest ono wchłanianie przez powietrze, co powoduje, że jest tak efektywne.

MATY GRZEWCZE - NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Maty grzewcze, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych nie tylko pozwalają na skuteczne i tanie ogrzewanie promieniami podczerwieni, ale są także przyjazne środowisku - ogrzewanie alternatywne to świetny sposób na redukcje obciążeń biosystemu spowodowanych zapotrzebowaniem na energię grzewczą. Maty grzewcze sprawdzą się nie tylko w prywatnych domach, lecz również we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, gdzie pojawia się problem z utratą dużej ilości wytworzonego ciepła, ponieważ nagrzewane jest powietrze, a nie ludzie znajdujący się w pomieszczeniu. 

Maty Grzewcze na Podczerwień Enerbau

Stworzenie tego rodzaju systemu nie jest wysokim wydatkiem – zapewnia optymalny komfort w pomieszczeniach i uwalnia od konieczności montażu grzejników na ścianach. Dodatkowo także zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i wzbijaniu się w powietrze kurzu, dlatego jest to system grzewczy polecany dla alergików. Co ważne, ogrzewanie podłogowe tego rodzaju można układać nie tylko na wylewce betonowej czy pod jastrychem, ale również na istniejącej już podłodze, na przykład pod panelami podłogowymi czy też między wylewką betonową a podłogą z marmuru, piaskowca czy płytek ceramicznych.

PODSUMOWUJĄC, MATY GRZEWCZE TO:

  • Energooszczędność
  • Niskie koszty instalacji
  • Precyzyjna regulacja temperatury
  • Ekologia
  • Brak brudnych pomieszczeń
  • Nie przesuszone powietrze w pomieszczeniu

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą mat grzewczych oraz folii grzewczych – pomożemy w doborze i zapewniamy fachowy montaż!

Maty grzewcze, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych nie tylko pozwalają na skuteczne i tanie ogrzewanie promieniami podczerwieni, ale są także przyjazne środowisku. Maty grzewcze sprawdzą się nie tylko w prywatnych domach, lecz również we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, gdzie pojawia się problem z utratą dużej ilości wytworzonego ciepła, ponieważ nagrzewane jest powietrze, a nie ludzie znajdujący się w pomieszczeniu.

Stworzenie tego rodzaju systemu nie jest wysokim wydatkiem

 

Enerbau to firma oferująca swoim Klientom alternatywne systemy ogrzewań. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2011 roku w Wąbrzeźnie. Rok później nastąpiła reorganizacja personalna firmy, która miała duże znaczenie dla rozwoju działaności. Oferta Enerbau obejmuje sprzedaż oraz montaż ogrzewania na podczerwień - fotowoltaika, promienniki, panele, folie, maty i taśmy grzewcze oraz grzejniki szklano ceramiczne. Enerbau posiada w asortymencie wszelkie akcesoria oraz narzędzia niezbędne do obsługi ogrzewania - termostaty oraz izolacje.


STRONA GŁÓWNAOFERTA | WYBRANE REALIZACJE | REFERENCJE | KOSZTY OGRZEWANIA | O NAS | KONTAKT